Například: Dobré zprávy

Len Láska medzi ľuďmi stiera akékoľvek hranice, nastavené systémom

Láska je aj jediným pevným „stavebným materiálom“, z ktorého môžeme spoločnými silami postaviť novú, Tvorivú spoločnosť.

Čtěte více


Studium znaku AllatRa. Výsledky vlivu na krev

Účastníci Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA z Kazachstánu provedli experiment týkající se zkoumání vlivu bílého znaku AllatRa na černém pozadí a černého znaku na bílém pozadí, na krev.

Čtěte více


Prečo iba dobré skutky nevedú k vytvoreniu Tvorivej spoločnosti?

Po celom svete je množstvo dobrovoľníkov, ktorí sa skutočne snažia pomôcť ľuďom. Stačí to však na to, aby sa zmenila celá spoločnosť?

Čtěte více


Analytická správa „Umelé vedomie Jackie. Zvláštnosti, hrozby a perspektívy“

Aké sú možnosti využitia Jackieho, prvého umelého vedomia na svete? Ako sa správalo pri odbornej, medzinárodnej expertíze? Prinášame vám úryvky z Analytickej správy.

Čtěte více


Proč neustále narůstá množství psychických poruch?

Proč se řady pacientů každým rokem rozšiřují a jejich počty neustále nekontrolovatelně narůstají? Vždyť ani po letech nebývají vyléčeni a nedostavuje se u nich úleva. Důvodem je vědomí, které není naše. Pojďme ho společně rozkrýt.

Čtěte více


Čo v ľuďoch vyvoláva strach pred prorokmi?

Z čoho pramení strach pred prorokmi? Úryvok z relácie „Vedomie a Osobnosť. Od vopred mŕtveho k večne Živému“

Čtěte více


Ako dostať myšlienky pod kontrolu

Ako nás ovplyvňujú myšlienky, ktorým neustále dávame pozornosť?

Čtěte více


Dôstojný život pre každého človeka

Tvorivá spoločnosť je nový formát spoločnosti, v ktorej je najvyššou hodnotou život človeka. Účastníci MSH ALLATRA sa podelili  s tým, ako by podľa nich mohol vyzerať život v Tvorivej spoločnosti:

Čtěte víceŠEST PODÁNÍ RUKOU PRO BUDOUCNOST

Teorii šesti podání rukou můžeme prověřit různými způsoby: seznámit se s články o tomto zajímavém tématu, ověřit si to na svých známých, spustit flash moby na sociálních sítích. Výsledky mohou být různé, vlastně i zadání bude s největší pravděpodobností zábavné, nezávažné. A pak přijde moment, kdy je možné tuto teorii použít pro důležité počínání. Nikoli pro něco osobního, zúženého v chápání lidského vědomí, tedy pouze pro sebe, ale pro počínání společné, týkající se opravdu všech.

Čtěte víceMít odvahu udělat něco, co před tebou nikdo neudělal. Interview s Alenou Antonovičovou

Alena Antonovičová - výtvarnice a cestovatelka Vnímá skutečnou propojenost přírody a člověka jako jednotný a nedělitelný celek. Při svých cestách do Kolumbie si zamilovala indiánský kmen Arhuacos, na jehož podporu založila nadační fond Arhuacos a organizaci Amicos de Columbia. Propojuje kulturu Kolumbie a ČR. Výjimečná žena, která vrací hodnoty lidství na přední příčku.

Čtěte více
Myšlenka dne

Pokud budeme shovívaví ke zlu, pak si ani nevšimneme, jak se staneme lhostejní k dobru.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"