Například: Dobré zprávy


Neviditeľný svet. (Slovenské titulky)

Rozhovor s Igorom Michajlovičom Danilovom. Tento film obsahuje odpovede na mnohé otázky o neviditeľnom svete, s ktorým sa každý človek bežne stýka.

Čtěte více


Göbekli Tepe bez tajemství a záhad

Planeta Země střeží mnohá nerozluštěná tajemství: starověké stavby postavené lidmi, kteří zjevně disponovali kolosálními znalostmi; všudypřítomné neobvyklé znaky a symboly zanechané našimi předky; unikátní, ohromující a fascinující nálezy archeologů... A jednou z těchto záhad je i starobylý megalitický komplex Göbekli Tepe, který se nyní nachází v Turecku...

Čtěte více
Prečo sa mení klíma? Antropogénne faktory alebo globálne astronomické procesy?

ANOTÁCIA: Majú antropogénne faktory naozaj taký silný vplyv na klimatické zmeny alebo jestvuje pre to aj iné vysvetlenie? Prečo sa mení klíma na planéte a aké globálne procesy to ovplyvňujú?

Čtěte víceSkrat v práci programov systému a jeho provokácie

Dnešný článok chceme venovať takému javu, ako sú chyby, ktoré robí systém ako program. Možno to porovnať s prácou robota v závode, kde sú všetky činnosti naprogramované a šablónovité. Tak teda, ak takého robota uvedieme do činnosti na opracovanie nejakého obrobku kvôli zhotoveniu potrebného detailu a zrazu sa prihodí situácia, že sa tento obrobok nedostane do upínacieho mechanizmu, tak robot bude vykonávať všetky tie činnosti podľa programu, akoby sa tento obrobok nachádzal v upínači. Je to zábavné a absurdné predstavenie zo strany postranného pozorovateľa, ale je absolútne logické zo strany robota a programu, ktorý riadi činnosti robota. Tak isto pracuje aj systém, často dohráva scenár do konca, aj keď to už nemá žiadny zmysel. V tomto článku budú uvedené prípady toho, ako systém, ktorý začal svoju hru, ale nezískal požadovaný výsledok, sám rieši tento problém, ktorý vytvoril.

Čtěte více


Historie starověkého světa: Mezopotámie, Sumer. Historie starších, vysoce rozvinutých civilizací. Část 4.

Jak to bylo… Když přišla doba patriarchátu, kněží a vojenští vůdci si uzurpovali moc. Tak se objevila spousta bohů, obdařených lidskými vášněmi, а krvelačných bůžků, kteří byli zobrazováni v hmotných tělech se symboly moci a atributy nesmrtelnosti.

Čtěte více


Myšlenka dne

Nikdo nemůže vstoupit do jedné řeky dvakrát, protože představuje minulost. Existuje jen pohyb řeky, protože ten představuje přítomnost.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"