Například: Dobré zprávy

Večné Pravdy, ktorým učil Ježiš

Položme si na úvod otázku, či vieme, čo je podstatou Ježišovho Učenia? Podstatou Ježišovho Učenia sú hlavné Pravdy, o ktorých hovoril ako Zarathustra, tak Buddha pred ním. Touto Pravdou nežijeme a ani sa k nej ako ľudstvo nesprávame s patričnou úctou a vďakou. Miesto toho ako v bludnom kruhu opakujeme tie isté chyby. Pozrime sa na Večné Pravdy, ktorým učil Ježiš ako Syn Boží.

Čtěte víceVplyv filmového priemyslu na ľudí

Obrazy majú veľmi veľký dosah na ľudí a ich vnímanie. V tomto má filmový priemysel zásadný vplyv na našu spoločnosť. Veľké množstvo zvykov správania, ktoré pozorujeme u ľudí okolo nás, je prevzaté z filmov. A nie je to vždy vedomá voľba, ale výsledok vplyvu na podvedomie.

Čtěte více
Co znamená omezení kapitalizace ve Tvořivé společnosti

Náš současný ekonomický systém je v podstatě jen honbou za „maximalizací zisku“. Zrodil nesčetné množství problémů ve světě: chudobu, hlad, otroctví, násilí a války. V tomto spotřebitelském formátu je náš život bezcenný - stal se pouhým prostředkem k vydělávání peněz. Čas, energie a zdroje, které by měly být věnovány na zajištění lidských a sociálních potřeb, jsou vynakládány na obohacování již tak nadměrně bohatých jednotlivců.

Čtěte více


Boh nie je džin

Môj vzťah k Bohu bol ešte donedávna čisto spotrebiteľský. Boha som totiž vnímala ako určitú bytosť, ktorá má za mňa vyriešiť moje problémy a plniť moje materiálne túžby.

Čtěte víceAprílové číslo mesačníka Dobro je tam, kde Ty

Milí čitatelia, aprílové číslo novín Dobre je tam, kde Ty, je k dispozícii v tlačenej aj elektronickej verzii.

Čtěte více


Myšlenka dne

Dokud v duši žije láska, pak je odloučení nemožné.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"