Například: Dobré zprávy
21 DNÍ

Naše myšlenky formulují naše slova, naše slova realizují naše činy, naše činy utvářejí naše návyky, naše návyky udávají ráz našemu charakteru, který následně tvoří náš osud.

      Ve skutečnosti je tedy velmi snadné ovládat svůj vlastní osud, stačí si jen správně vybírat myšlenky. Zkrátka mít je stále pod kontrolou, aby neměly ony vás! To je ale určitý druh chování, na který je třeba si zvyknout, abychom jej časem prováděli již automaticky, jako třeba chůzi, kterou jsme se pracně jako děti učily a dnes už nás ani nenapadne se nad touto činností pozastavovat! Zpočátku to bude určitě obtížné. Zná to každý z vás, kdo začínal třeba s nějakým pravidelným cvičením. Krutě se vám nechtělo na první tréninky, ale ouha, za pár dní jste zjistili, že už bez toho nechcete být, stali jste se na tom závislý a navíc vás přestali bolet záda a oblékli jste kalhoty, které jste měli naposledy na střední a s lehkostí vyběhli schody do 5.patra?! Už jste slyšeli o principu “zvyk za 21 dní?” Je to velmi jednoduché! 21 dní je údajně optimální doba, za kterou můžeme vytvořit nové návyky! Co potom, když si vytvoříte nějaké dobré návyky, jako je třeba kontrola myšlenek či konání dobrých skutků!


      Ilnur Gallyam, student programování, z města Ufa, republiky Bashkortostan, přemýšlel o tom, co by mohl udělat dobrého pro ostatní lidi? Pak dostal zajímavý nápad – vytvořil aplikaci pro mobilní telefony, kterou nazval „21 dnů pro dobrý zvyk“.
Aplikaci nabízí zdarma ke stažení. Nás zaujala anotace k této aplikaci: „Zpravidla je obtížné začít s něčím novým, natožpak si to osvojit jako zvyk pro celý zbytek života. Například takové příjemné návyky jako - vždy se usmívat, být v klidu, sportovat, dělat dobré skutky, atd. Údajně je nejobtížnější začít! Zaručuji Vám ale, že když potom vydržíme poctivě 21 dní danou činnost provádět, tak stoprocentně zjistíme, zda vám daný zvyk vyhovuje, či nikoli.“


Dle studenta je to nejlepší cesta, jak snadno zjistit, zda je určitý návyk pro nás užitečný nebo ne.


Zkuste:
21 dnů – zkuste si každou hodinu během dne, alespoň na minutku, pomyslet anebo zavzpomínat na nějakou krásnou věc, událost (zamilování, očekávaný dárek, narození dítěte…)! Vyměňte negativní myšlenky, které se vám snaží prodrat do hlavy za pozitivní a podpořte je ještě úsměvem. Naučit se kontrolovat své negativní myšlenky je důležité, protože buď si je kontrolujete vy, nebo oni řídí vás!


21 dnů - každý den udělejte alespoň jeden dobrý skutek, byť by byl jen drobný (dát přednost autu z vedlejší, usmát se na unavenou úřednici za přepážkou, zatelefonovat své mamince, darovat někomu knihu, kytičku či jen povzbudivé slovo…!) Je dokázáno, že si potom méně budete všímat problémů kolem vás a přijdou už jen úžasné příležitosti!


21 dní – každý den se snažte ujít minimálně 1000 kroků. Chůze je ten nejpřirozenější pohyb, ke kterému byl člověk stvořen. Navíc pokud je na čerstvém vzduchu a s nějakou spřízněnou duší, tak je to i balzám na nervy a krásné pročištění hlavy.


21 dní - každý den ráno se po probuzení vítejte s láskou a vděčností! Jste jedinečný kousek v tomto Vesmíru! Těšte se na další den jako na nějaké prima dobrodružství! Uvidíte, budete se cítit hned lépe a život vám časem bude připadat skutečně báječný!


„Radost, kterou působíme druhému, má podivuhodnou vlastnost: odrazem se neoslabuje, ale vrací se k vám košatější a zářivější.“ Gandhí

 


Eva Svobodová

Líbí se mi 4821 DNÍ - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 48
Podobné články:Komentáře

Minaříková Michaela 01.11.2016 22:30 Odpověď

Paní Svobodová, prosím, mohla by jste mě nasměrovat na tu mobilní aplikaci 21 dnů pro dobrý zvyk, o které píšete v článku? Nikde na internetu ji nemůžu najít.

Děkuji,
MinaříkováZanechat komentář

Myšlenka dne

Možnosti člověka jsou omezeny jeho představivostí.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"