Například: Dobré zprávy

Letní slunovrat

Letní slunovrat, první letní den či také astronomické léto nastává obvykle 20. a nebo 21. června. Jen výjimečně letní slunovrat připadá na jiné datum jako 22. června a nebo 19. června.

Čtěte více
Tajemství Angkor Vatu a plošiny v Gíze je odhaleno – kyvadlo Orionu a Draka. Apokalypsa dnes?

Každý, kdo zná hermetický vzorec „ jak nahoře, tak i dole“, by měl brát tuto skutečnost jako znamení velkých změn; budou-li lepší nebo horší, do značné míry závisí na volbách a činech lidstva.

Čtěte více


ALATYR

Kámen Alatyr se má nacházet ve středu světa a představuje centrum mytologického vesmíru, tradičně se umísťuje na východní stranu, na raj­ský ostrov Bujan (ostrov věčného jara (léta) - bujný - jarý tj.plný života a síly). Tento rajský svět, kde jsou všechny stro­my ze zlata, nám připomínají i pohádky, kde se za mořem nachází zlatá krajina, místo plné různých mýtických až bož­ských postav.

Čtěte více

Kvítek Udumbara rozkvetl: to se stává jednou za 3000 let

Naposledy kvetl před narozením Buddhy. Za posledních 20 let tento kvítek rozkvetl na mnoha místech po celém světě. Podle buddhistické legendy kvete Udumbara jednou za 3000 let a ohlašuje příchod velkého mudrce či osvíceného. Tato drobná vonná květina má velmi tenký, ale pevný stonek. Lidé pozorující Udumbaru uvádí, že vydrží hodně dlouho a poté, co jí ohnou, se sama narovná.

Čtěte více


POKUSY S DNA OBJEVILY JEJÍ SKUTEČNOU SCHOPNOST

Tři pokusy s DNA, dokazující, že pocity člověka ovlivňují molekuly DNA. Specialista v oboru kvantové biologie, Vladimír Poponin, zveřejnil výsledky experimentu provedeného v Ruské akademie věd, spolu s kolegy, mezi nimiž byl i Peter Garyaev.

Čtěte více


Kolektivní rozum

Vědomí je v podstatě nástroj, který máme pro to, abychom ho používali.Můžeme ho přirovnat k palubnímu počítači našeho auta. Někdy to dopadne tak, že vědomí nám diktuje, tj., dominuje nad námi.

Čtěte více


Město, které zůstává v srdci navždy

Kyjev - město, které zůstává v srdci navždy. Největším klenotem je bezesporu Kyjevo-Pečerská Lávra. Tento unikátní komplex pravoslavných chrámů a klášterů se nachází na malebném kopci nedaleko Dněpru. Když jsem do ní poprvé vstoupil, nedokázal jsem si vysvětlit, jak je možné udělat jen pár kroků a náhle se ocitnout v úplně jiném světě. Pocítil jsem v sobě neobyčejnou radost a pokoru. Život venku jako by přestal existovat. Stál jsem tam a nemyslel na nic. Jen ten nepopsatelný pocit a ta nádhera kolem. Jako by se zastavil čas.

Čtěte více
Myšlenka dne

Hlavní je mít velkou touhu a příležitost přijde sama.


Kalendář událostí