Například: Dobré zprávy
Silný mráz. Jak přežít nízkou teplotu? Návod.

Silný mráz. Jak přežít nízkou teplotu? Návod.

V dnešním světě stále více lidí začíná pozorovat, že se klimat na naší planetě mění. Každým dnem stále více roste počet anomálních jevů počasí na planetě, které nejsou typické pro klima určité oblasti. Tento návod prozkoumá neobvyklé přírodní jevy, spojené s chladem a dá pochopení toho, jak přežít společným úsilím.

Již nyní můžeme pozorovat neobvyklé jevy počasí. Například, v polovině října už napadl v některých oblastech Ukrajiny první sníh, což je absolutně netypické pro tento měsíc v daných oblastech. A na začátku roku 2016 v Japonsku, na ostrově Oshima, poprvé za 115 let – napadlo 10 cm sněhu a teplota klesla na -5 ° C. V únoru, na severovýchodním pobřeží Spojených států napadl sníh a mrznoucí déšť; teplota poklesla až na 15 ° C a v lednu vypukla sněhová vánice, která byla nejsilnější za 110 let, jejíž vliv pocítilo 85 milionů lidí v 11 státech. Také v tomto roce ve Spojených Arabských Emirátech napadly kroupy o velikosti třešní a poušť se pokryla sněhem. Už v roce 2011 padal sníh na Kanárských ostrovech, tloušťka sněhové pokrývky dosáhla 10 cm. V daném regionu tato událost vyvolala velké napětí jak mezi místními obyvateli, tak mezi vědci po celém světě. Vzhledem k tomu, že tato událost byla zcela atypická pro tuto oblast, lidé byli naprosto nepřipraveni na takové změny počasí.

Jak nám může uškodit podchlazení?

Když se budeme zabývat otázkou přežití člověka v podmínkách drsného podnebí, je zřejmé, že je nutné, aby ovládal znalosti, jak se chovat v těchto situacích. Například, ne každý si uvědomuje, že člověk nemusí zemřít následkem samotného chladu, ale díky vlivu chladu na jeho tělesnou teplotu. To znamená, že dokonce i v případě, že teplota vzduchu je nad bodem mrazu a člověk pobývá venku dlouhou dobu bez teplého oblečení a pohybu, může jeho tělesná teplota klesnout na kritickou úroveň 30 stupňů. A naopak, ve 20 stupňovém mrazu se může člověk cítit skvěle, i při nízkých teplotách, vždyť člověk nemůže zmrznout a vychladnout, pokud je dostatečně teple oblečen a chová se správně.

Co máme dělat v silném mrazu?

Pokud jste se „přece jen“ ocitli v podmínkách silného mrazu, stojí za to vzít v úvahu některé z nezbytných pravidel přežití v extrémních situacích prudkého ochlazení.

  • Jídlo. Jedním z hlavních pravidel přežití v silném mrazu – je poskytnout tělu palivo pro výrobu vnitřní energie, která zahřívá celý organismus. Samozřejmě, jde o jídlo. Nejlepší je konzumovat potraviny s vysokým obsahem tuku, například tuky a bílkoviny, které při štěpení váš organizmus zahřejí. V mrazivém dni je nezbytné zvýšit počet porcí jídla. Také lékaři nedoporučují, abychom v mrazu vycházeli ven hladoví – organismus musí být zdrojem vlastní energie, proto je nutné, před odchodem z domu, se vydatně najíst.
  • Oblečení. Je nezbytné vlněné oblečení, nejméně ze tří vrstev, zateplená obuv a ponožky, stejně jako teplá čepice a šála. Na škodu nebude ani sada termo prádla. Obuv by měly být s vysokou podrážkou, aby se zabránilo zamrznutí. Boty by měly být suché a volné. Mohou se použít termo vložky nebo solné aplikátory, které udržují suché teplo. Prstové rukavice by měly být nahrazeny teplými dvouvrstvými palčáky z přírodních materiálů.
  • Pohyb. Pokud pobýváme na mrazu, nemůžeme stát na jednom místě. Je nezbytné se celou dobu pohybovat. Také je nebezpečné sedět na sněhu nebo na studených materiálech, jakými jsou kov či beton, v tomto případě se zvyšuje teplotní přenos a člověk bude rychle ztrácet teplo. Také nepřipouštějte zrychlené dýchání. Dýchat musíme nosem. Je třeba dbát na to, aby při vydechování teplý vzduch nepřicházel do styku s šátkem v místech, kde se dotýká pokožky a neměl tak za následek vlhnutí.
  • Žádný alkohol. V žádném případě nepijte alkohol „kvůli zahřátí“. Při rozšíření cév dochází ke klamnému krátkodobému pocitu tepla. Aniž byste si to uvědomovali, můžete snadno dostat silné omrzliny. Ale nejlepší je tento jedovatý toxický produkt vyloučit ze svého jídelníčku, neboť při jeho použití si hlavní slovo v člověku pevně bere ne zrovna ta jeho nejlepší část – Živočišný princip a blokují se jakékoli projevy síly Duchovního principu. Na úrovni neurofyziologie dochází k nerovnováze, mnohé neurony v mozku jsou blokovány. Člověk začíná špatně přijímat informace. Ale zato v něm aktivně dominuje Živočišný princip, cítí, že je „hrdina“, že mu je vše dovoleno v tomto světě. Takováto mýdlová bublina (iluze) nevzniká proto, že by člověk byl takovým ve skutečnosti, ale jen proto, že došlo k poruše mozkového systému, stav vědomí osobnosti se přepne do jiného režimu, ve kterém dochází k úplnému podřízení Živočišnému principu. Pro Duchovní princip v člověku – je to krach, je to stejné, obrazně řečeno, jako umístit Duši do smrtelně nebezpečného prostředí. Její síla je i tak částečně blokována „světelnými filtry“ – subosobnostmi a taková totální dominance Živočišného principu v nové Osobnosti jí jednoduše zbavuje její poslední šance a naděje. Alkohol a drogy dělají z člověka poslušného otroky Živočišného rozumu a dokonce i v malých dávkách v něm zabíjí duchovní zárodek.

Nakonec se u člověka rozvine alkoholová nebo drogová závislost, kterou striktně popírá. Přitom člověk tvrdohlavě pokračuje s užíváním tohoto jedu a vymlouvá se na různé důvody (tradice, svátky, narozeniny, pohřby, osobní stresy a tak dále). Ve výsledku si ani nevšimne, jak se ztrácí jeho duchovní základy, jak tato závislost přerůstá v sestup jeho lidské přirozenosti na úroveň zvířecích instinktů, jak degraduje Osobnost. Již jsem zmínil, že lidé, nacházející se ve stavu alkoholického opojení, neadekvátně vnímají informace. Ve většině případů vše, co v nich, v okamžiku alkoholového opojení (přičti otravu) dominuje – jsou hlasité myšlenky Živočišného principu o sobě milovaném, o předmětech své pýchy, o svých nesplněných egoistických přáních, nerealizovaných, přemrštěných ambicích. To je opravdu skutečná tragédie a především pro samotnou Osobnost.

U lidí, kteří se vážně zabývají svým duchovním rozvojem, organismus prostě fyzicky netoleruje tyto jedy (alkohol, drogy). Proč? No protože při použití těchto toxických látek se narušuje jemné spojení s jiným, duchovním světem, ztrácí se, řečeno moderním jazykem, extrasenzorické možnosti. Pod vlivem alkoholu nebo drog není člověk schopen přečíst informaci přicházející z neviditelného světa, jeho nadpřirozené schopnosti prostě hasnou. Vše, co v tomto stavu vnímá, je projevem vůle Živočišného rozumu, kterou člověk pokládá za vlastní myšlenky a touhy.

O tom se vědělo už v dávných časech. A dobře se o tom ví i dnes. Například, v Sovětském svazu existoval rozsáhlý systém speciálních služeb, který zahrnoval, mimo jiné, i útvary, které se zabývaly studiem paranormálních jevů a rozvojem extrasenzoriky u některé svých spolupracovníků, například, sliperů. Tak tedy, z jejich stravy byl vyloučen dokonce i kefír, nemluvě o tom, že měli přísný zákaz alkoholu a drog. Kouření bylo v zásadě povoleno. I když nikotin a dehet způsobují intoxikaci organismu, neblokují však zrcadlové neurony, a tedy umožňují bez problémů pracovat s neviditelným světem a přečíst potřebnou informaci.

„Čili člověk, který konzumuje třeba i malé množství alkoholu, a nezáleží v jakém období, duchovně jako Osobnost degraduje. Jestliže se objevuje touha konzumovat alkohol nebo narkotika, jsou to první příznaky toho, že se nacházíš v moci svého Živočišného principu. To znamená, že je třeba činit opatření kvůli přepnutí dominanty vědomí, věnovat více pozornosti na pozitivní momenty, na sport, fyzickou práci. Je třeba poznamenat, že pokud člověk přestává užívat alkohol nebo brát drogy, organismus se časem regeneruje a člověk získává šanci pro duchovní rozvoj své Osobnosti“ (z knihy AllatRa)

  • Nepotírejte omrzlé části těla sněhem (krevní cévy rukou a nohou jsou velmi křehké, a proto mohou být poškozeny, a vzniklé mikrooděrky na kůži napomáhají vzniku infekce).

 

  • Odstraňte piercing (veškeré kovy). Odstranit z otevřených částí těla nejrůznější kovové okrasy (piercing, tunely, náušnice). Lidé, kteří se neobejdou bez brýlí, by měli v těchto dnech nejlépe nosit brýle s plastovými rámy. Nebo jinou alternativu – kontaktní čočky.
  • Místo krému – tuk. Abyste zabránili omrzlinám na obličeji, nepoužívejte krémy, neboť se z nich v prvních 30–40 minutách odpařuje voda, což vede k ochlazování pokožky. Je lepší je nahradit přírodními tuky, například, husí, prasečí, jezevčí, norkový.
  • Citlivost. Pravidelně kontrolujte citlivost kůže, zejména bradu, nos a uši. Porucha citlivosti ukazuje na omrzliny. Při počátečním brnění nebo pálení masírujte tyto plochy, dokud se nezahřejí.

 

  • Ohřívače. Pokud je to možné, noste sebou kapesní ohřívače, které se plní obyčejným benzínem do zapalovačů. Jsou vhodné k použití a schopné udržet teplo 5,4 hodin.
  • Zkontrolujte sami sebe. Po návratu do teplého prostředí, sundejte ze sebe zmrzlé oblečení a obuv, převlečte se do teplého a suchého oblečení. Pozorně se prohlédněte. Zarudnutí pokožky, loupání či vyrážka můžou být příznakem alergie na chlad. Při prvních příznacích je nezbytné si vzít jednu tabletku jakéhokoli antihistaminika. Zmrzlé ruce a nohy nesmíme ohřívat v horké vodě. Kromě nepříjemných pocitů, to způsobí prudké zúžení cév. Jemně třete zmrzlé části kůže.

Je důležité si uvědomit, že při prvních náznacích omrzlin – jako je zmodralá kůže nebo puchýře, byste se měli okamžitě poradit s lékařem.

Stádia podchlazení

Existuje několik stádií podchlazení:

  1. V případě, že tělesná teplota klesne pod 35°, objeví se první příznaky podchlazení, například, husí kůže, bledost, slabost, ospalost, pomalá a nesrozumitelná řeč.
  2. Jestliže tělesná teplota klesla na 33 stupňů, kůže zbledne, zmodrá a je studená na dotek, zpomalí se dýchání a srdeční frekvence, snížení se krevního tlaku, může se objevit zvracení a mimovolné močení. Je narušena řeč a koordinace pohybů.
  3. Pokud teplota klesne pod 31 stupňů, nastává bezvědomí, objeví se svalové křeče, čelist je silně sevřená, dýchání je sotva patrné, zornice jsou se rozšířené, puls je na kritické hranici 32–36 tepů, krevní tlak je velmi nízký – a nastává zástava srdce.

Pokud se setkáte s prvními dvěma výše uvedenými příznaky, nebo uvidíte tyto příznaky u druhých, je dobré vědět, jak poskytnout první pomoc. Při třetím stádiu – bychom měli okamžitě zavolat záchrannou službu a mezitím, než dorazí, ho přenést do teplé místnosti.

 

První pomoc při lehkém a středním omrznutí

  • Musíte se přesunout na jakékoli teplé místo nebo pomoc druhým se tam dostat (masírovat nebo zahřívat tělo v mrazivém počasí je zbytečné a nebezpečné);
  • Na postižené místo přiložte tepelně izolační obvaz, například, takovýto: vrstva gázy, silná vrstva vaty, opět vrstva gázy a nakonec voskované plátno nebo pogumovaná tkanina, vše zabalte do vlněné tkaniny;
  • Pijte velké množství teplých a sladkých nápojů (ohříváme se zevnitř);
  • Začněte ohřívat omrzlé ruce nebo nohy v lázni s vlažnou vodou, postupně zvyšujte teplotu vody od 20 do 40 stupňů a po dobu 40 minut jemně masírujte končetiny;
  • Při středně těžkém a těžkém stupni celkového omrznutí s poruchou dýchání a krevního oběhu – ohroženého neodkladně, a co možná nejrychleji, převézt do nemocnice.

Jedna společnost – jedna starost jeden o druhého

Nejdůležitější je, abychom v jakýchkoli obtížných situacích neupadali na duchu. Člověk, který si dokáže udržet dobrou náladu, vždy nalezne cestu ven ze všech nesnází!

Nyní, když jste se seznámili s tím, jak poskytnout první pomoc, je dobré si uvědomit, že se může hodit nejen vám, ale i bližním. Proto pozorujte náhodné kolemjdoucí, zejména děti a osoby v důchodovém věku, kteří mohou potřebovat právě vaši pomoc.

Pokud uvidíte ležícího člověka na ulici, vzpomeňte si (kromě myšlenky, že nemusí být ve střízlivém stavu), že se může jednat o jednu ze zmíněných fází omrznutí. Proto buďte velice vnímaví, poskytnout veškerou možnou pomoc sobě i bližnímu! Vždyť dnešním problémem číslo jedna – je spotřebitelský postoj lidí ve společnosti, pohrdání životy druhých, starost lidí pouze o sebe. A to se fraktálně opakuje ve společnosti jako celku…

 „V této souvislosti je nutné urychleně změnit hodnoty společnosti od formátu spotřebitele k duchovnímu a mravnímu formátu, kde by dobro, lidskost, svědomí, vzájemné přátelství, dominance duchovních a morálních základů ve vztazích mezi lidmi byly na prvním místě, bez ohledu na jejich státní příslušnost, náboženské vyznání, sociální postavení a jiné umělé konvenční rozdělení světové společnosti. Pokud budou všichni lidé usilovat o vytvoření pohodlného života pro všechny, potom zachrání sebe a svoji budoucnost“ (ze Zprávy ALLATRA VĚDA „O problémech a důsledcích globálních klimatických změn na Zemi. Efektivní způsoby jejich řešení“).

 

 

 

Líbí se mi 168



Silný mráz. Jak přežít nízkou teplotu? Návod. - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 168
Podobné články:



Zanechat komentář

Myšlenka dne

Život je nepředvídatelný a může se v něm přihodit ledacos, dokonce neuvěřitelné věci, které si ani nedovedete představit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"