Například: Dobré zprávy
Proč jsme smutní? Protože se neradujeme!

Po přečtení titulku, budete určitě cítit vnitřní nesouhlas s takovou odpovědí. A v hlavě se objeví spousta myšlenek typu:  "Co to píšete za nesmysly? Jak se mohu radovat, když nemám peníze, počasí je špatné, bolí mě hlava, děti neposlouchají a podobně.“ Nebo : "Jak se mohu z něčeho radovat, když člověku vedle mne je špatně? Copak jsem nějaké monstrum, nějaký necita?“ Obecně platí, každý má svůj důvod ke smutku.

Ano, nesouhlasit s tímto tvrzením je těžké, neboť šablony tohoto myšlení se nám vtloukaly do hlavy celé roky, a když si uvědomíme, že mnohé informace k nám přicházejí na genetické úrovni, pochopíme, že k nám přicházejí ne roky, ale celá tisíciletí. Šablona hlásá: „Důvody k radosti mohou pro člověka pramenit pouze z vnějších zdrojů. Chcete-li zažít radost, je třeba něco dostat nebo dosáhnout nějakých úspěchů. No, v lepším případě zažít radost z toho, že jste udělali dobrý skutek, např. darovali někomu něco potřebného.

Pochopení skutečnosti, že důvod k radosti se nachází pouze uvnitř člověka, dává životu zcela nový rozměr. Člověk tak chápe, že může v každé situaci najít důvod k radosti. To člověka vede k poznání, že se sám vždy může rozhodnout - najít důvod k radosti nebo důvod k smutku (neradosti).

A v pochopení této skutečnosti je největší výzva! Je velmi obtížné změnit své šablony myšlení, své vnímání života.  Ale pokud se to podaří, vše ostatní je už jen technická otázka. Výše uvedené potvrzuje i jeden filmový příběh, v němž se malá dívenka, která se ocitla ve velmi těžké životní situaci, naučila ve všem nacházet radost. Absolutně ve všem, protože jinak by se pro ni život stal zcela nesnesitelný. Ona pochopila důležitost takového postoje k probíhajícím událostem v jejím životě a s neobvyklou houževnatostí aplikovala tento přístup k životu, a to tak, že se jí podařilo svým vlastním příkladem nejen naučit sebe hledat radost v každém okamžiku života, ale rovněž se stala i vzorem pro dospělé. Dospělé, kteří již měli plně zformované své vlastní vnímání světa! Tento příklad dal vzniknout umělecké knize „Pollianna“ a na její motivy byl natočen film. Já osobně znám mnoho podobných případů z reálného života inspirovaných tímto nádherným příkladem ke změně svých již zavedených stereotypů chování a následně i ke změně celého života.

Pokud tomu nevěříte, můžete si to sami vyzkoušet, zavést to do svého života! Naučit se nacházet ve všem radostné okamžiky není tak těžké, tím spíše, jestliže jste se pevně rozhodli to udělat. Pokud jste se již rozhodli, že radost ve vašem životě musí zaujmout místo smutku a jejího neustálého stoupence deprese, potřebujete na to pouhých 21 dnů. Koneckonců za tuto dobu, podle mínění psychologů, vzniká zvyk. V našem případě žádoucí zvyk! Ano, ano! Zvyk ve všem nacházet důvod k radosti. Nemůžeme ovšem očekávat, že se to stane hned, ale pokud dobře chápete, proč to děláte, tak výsledek se jistě dostaví!

Budete mít tak možnost radikálně změnit svůj život! Když se ve všem naučíte vidět dobré, začnete soustřeďovat svou pozornost především na pozitivní momenty svého života! A pozornost – to je ta tajemná síla, o které se hovoří v hádankách a příkladech prakticky ve všech pojednáních o hluboké přirozenosti člověka! To je ta skrytá a nejmocnější síla, která do značné míry formuje lidský život, o níž jsou znalosti ukryty před lidmi pod rouškou bezvýznamnosti a druhořadosti.

Nevěříte, že vše je tak snadné?! Tak vzpomeňte si, jak často lidé dostanou přesně to, čeho se bojí, tzn., to, o čem často přemýšlejí s negativní myšlenkou (tzn., na co často soustřeďují pozornost). Zajisté se to stalo buď vám, nebo někomu z vašich známých.  Například, člověk nikomu nevěří, bojí se, že ho oklamou, omotají kolem prstu, a proto všude očekává podvod (podraz). Výsledek nenechá na sebe dlouho čekat - člověk je skutečně podveden, dostane se do nějakého podvodu nebo je zrazen. Samozřejmě v takovém případě člověk udělá závěr: „Věděl jsem, že se to tak stane!“ Ale tento závěr není ve své podstatě pravdivý! Vzniklá situace pouze potvrzuje fakt, že pozornost – to je ohromná síla daná člověku! Síla, které my nevěnujeme dostatečnou pozornost a proto ona, námi nekontrolovaná, dá se říct, puštěná sama sobě na pospas, začne sama panovat v našem životě. A člověk začne být smutný! A proč? Protože se neradoval! Nevěnoval pozornost dobrým věcem, které obohacují jeho život, nesoustřeďoval svou pozornost na drobné radosti, nedával jim možnost růstu a potenciál změnit se v něco pozitivního, dobrého, světlého, na něco, co dokáže osvítit život nejen jemu, ale všem lidem, kteří jsou vedle něj.

 

Taková jednoduchá pravda, které lidé pro její jednoduchost ani nevěnují pozornost, je základem lidského života. Základem pro šťastný, produktivní, tvůrčí život!  Vždyť „Vše velké je až směšně jednoduché…!“ ( A.Novych )

 

Začněte se učit a radovat se právě teď! Od této chvíle! A poznáte, že život je krásný a úžasný.

Zdroj:http://sokrovennik.com/articles/pochemu-my-grustim-potomu-chto-ne-raduemsya/

 

Líbí se mi 22



Proč jsme smutní? Protože se neradujeme! - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 22
Podobné články:



Komentáře

Hildebrant Tomáš 05.07.2018 00:38 Odpověď

Moje řešení i když né asi úplně moje je naučit se poděkovat za uplynulý za ranní svítání někdy za zdánlivě špatné věci ,které mne potkali nakonec člověk zjistí ,že vždy má důvod k radosti ,že smysl lidského života je zářit nechat svítit vnitřní světlo které je nám dané od našeho stvořitele a to osvítí každou temnotu zažene každý smutek a bude trvalým zdrojem naši radosti bez ohledu na vnější okolnosti.



Zanechat komentář

Myšlenka dne

Hlupákovi skládej hold za pochopení, chytrému je hloupé nepochopit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"