Například: Dobré zprávy

Jak se dostat do Kyjevo-Pečerské Lávry

Svato-Uspenská Kyjevo-pečerská lávra je unikátním objektem historického a kulturního dědictví celého lidstva. Velkolepá architektura, mozaiky a fresky, které udivují svou krásou a jemností, nástěnné malby a ikony starých mistrů jsou potěchou pro oči a podněcují představivost. Pozornost bezesporu přitahují historické artefakty a umělecké předměty, které máte možnost vidět v muzeích a výstavních sálech. Ale je tam i něco navíc. Něco, co k tomuto svatému místu přitahuje lidi už téměř 1000 let. Agapit Pečerský: první slovanský lékař z 11. století http://polahoda.cz/index.php?nma=news&fla=stat&nums=121 Kyjevo-pečerská lávra: duchovní a kulturní kolébka všech Slovanů http://polahoda.cz/index.php?nma=news&fla=stat&nums=48

Čtěte více


Proroctví o Euromajdaně

Události na Euromajdaně byly před pár lety předpovězeny Anastasií Novych.

Čtěte více


Novoroční poselství Anastasie Novych

Pro všechny ty, kteří se snaží nalézt Pravdu, kdo chce uhasit žízeň z duchovního Pramene, nabízí Rigden Djapo jedinečnou příležitost zapojit se v meditaci do duchovní svátosti novoroční noci. V noci z 31. prosince na 1. ledna od 00:30 až do poslední hvězdy této noci, se může každý přející, bez ohledu na jeho umístění, zapojit do meditace Lotosový květ – ke společné meditaci, kterou bude provádět Rigden Djapo. Co pro sebe každý člověk vybere – svátek hmoty nebo svátek Duše – si každý rozhodne sám za sebe. Ale samozřejmě, že každá udělaná volba má své důsledky a předurčuje další osud člověka.

Čtěte více


AllatRa. Život je informační výměna

V každodenním životě klíčovým momentem je pozornost. Čemu člověk ve svém životě věnuje pozornost (jakým myšlenkám, preferencím, přáním), to i dostává. Život ve svém současném vyjádření, je informační výměna, která se zdaleka neomezuje tím úzkým spektrem viditelných a slyšitelných frekvencí, které člověk částečně vnímá v trojrozměrném světě.

Čtěte více


Modlitba vděčnosti

„Dřív než se lotos stane lotosem, musí se prodrat bahnem.“

Čtěte více


Muž je mužom

Muž je mužom odjakživa s plnou ťarchou pokladov, nesie si svoj batoh šťastia v spleti malých zázrakov. Z dieťaťa sa chlapcom stáva padá, vstáva, víťazí, myslí si že svojou silou tvrdú stenu prerazí.

Čtěte více


Zvedavé otázky

Malý Patko aj s bračekom pýtajú sa rodičov: ,,Jako sme mi na svet prišli, akou cestou najbližšou?“ Otázka je položená, odpovedať treba! Rodičia sa usmejú, zahladia do neba.

Čtěte více


Počúvaj zvuky rodnej zeme

Počúvaj zvuky rodnej zeme, hlas ducha,čo v nej prebýva, zachytíš srdcom tóny piesne, ktorá hviezdny svet ukrýva.

Čtěte více


Tam som doma

Tam som doma,v rodnom kraji, kde zem šíri tichom mier, rozsáhle sady, lúky, rieky, šepkajú – jemne ži svoj sen. Aj jablone starých otcov, majú svoje odkazy. Kvety z lúk a pasienkov, dávam na stôl – do vázy.

Čtěte více


Májom každá hora žije

Májom každá hora žije, spieva krásne melódie. Počúvajme s obdivom, čo nám šepká každý strom. Hudba lásky začala, prišla jari oslava. Spieva vtáča, každý krík, slovo má máj kúzelník.

Čtěte více


Sme stále deti našej zeme

Sme stále deti našej Zeme, Poznanie v duši stále drieme. Často bez zjavnej príčiny, Ničíme dielo nádhernej divy. Bráni sa silno,chce téz žiť, Veď je tu pre nás,je náš svit. My žiaľ jej túžby vidín nechceme, Chamtivo z útrob silu berieme.

Čtěte více


K nám matkám, ž e n á m , h o v o r í m

K nám, matkám, ženám, hovorím, čo krásnu dušu máme. K nám, nežným láskam spanilým, čo šťastie vytvárame. V žiarivých očiach pokoj stelieme, ten duši domov dáva, s úsmevným šarmom vojny vedieme, čo mierom rozvoniava.

Čtěte více
Myšlenka dne

Hlavní je mít velkou touhu a příležitost přijde sama.


Kalendář událostí