Například: Dobré zprávy

Poslední přání Alexandra Velikého

Čas je našim nejcennějším pokladem, protože je omezený. Umíme si nastřádat velké bohatství, ale neumíme si vyprodukovat více času."

Čtěte více


úryvek z nového pořadu s Igorem Michajlovičem Danilovem "ŽIVOT"

Kdyby lidé v sobě alespoň cítili duchovní podstatu, samozřejmě by si ji uvědomovali i v ostatních. Pak by lidé jeden druhému neřekli jedi­né urážlivé slovo, natož aby někomu provedli něco špatného. Ani by je to nenapadlo.

Čtěte více


VŽDY MÁME NA VÝBĚR

Uvědomila jsem si, že důvodem mého strachu byla neznalost.

Čtěte více


O dokonalém systému a dobrovolném otroctví

Dnes večer ti řeknu podobenství o vzdálené planetě, kde se lidé dobrovolně oddali otroctví. Zcela ... Tito tvorové dobrovolně žijí v šedých betonových krabicích, po celý den vykonávají práci, kterou nemají rádi, aby mohli zaplatit za tyto své vězeňské cely - domovy, mohli kupovat věci, bez kterých mohou klidně žít.

Čtěte více


ČEMU NÁS UČÍ NAŠE DĚTI:lekce opravdového štěstí od těch nejmenších

Čas neúprosně utíká a mění se vše kolem nás. Nestíháme si všimnout, jak už jsou z dětí rodiče, kteří stejně jako my kdysi vedou své ratolesti do školky. Mění se nejenom věk a pokolení, ale i samotní lidé. Na tvářích se zřídka objevuje upřímný a srdečný úsměv dítěte, který tak štědře rozdávalo okolí. Jsme zcela ponořeni do „dospělého“ života a řešení nekonečných problémů. Jak často poučujeme své děti, možná by stalo za to vzít si nějaké ponaučení i od nich?

Čtěte více


ANDĚL NEBO ZVÍŘE?

Lidé v dřívějších dobách přirovnávali fyzické tělo člověka k loďce, na které se člověk plaví na rozbouřeném oceánu iluzí (vytvářených živočišným rozumem), k majáku Duše. Jednoho dne se loďka, tak jako každá hmota, rozpadne, iluze materiálního světa se rozplynou před očima a člověku se vyjeví Pravda. Pravda o tom, jak žil, na jaká přání vyplýtval svou životní energii, na co se zaměřoval a kam směřoval. Člověk sklidí, co zasel.

Čtěte více


Úsměv nestojí nic, ale stojí za to ho použít aneb jaká je hodnota toho, co je zdarma?

"Když se na někoho usměješ nebo ho pochválíš, můžeš mu vrátit smysl života“. Carmelia Elliottová

Čtěte více


Ladislava Morkesová: Nikdy se nevzdávejte!

Ladislavu Morkesovou ze Svitav můžete potkat na akcích pro lidi se zdravotním postižením stejně jako na tanečním pódiu. Laďka totiž stíhá všechno. Zdá se, že má nevyčerpatelnou energii, přestože už překročila šedesátku. Vypadá jako krásná a tajemná čarodějka a možná opravdu umí čarovat...

Čtěte více


Co si přejeme?

Určitě má každý z nás spoustu přání a snů. Ale přemýšlel někdo, proč? Co si ve skutečnosti přejeme?

Čtěte více


Jak vnímáme čas

Je až neuvěřitelné, jak jsme k němu připoutáni. Skloňujeme jej ve všech pádech a ani si pořádně neuvědomujeme, že je to právě „Čas“, který nám byl dán. Jako děti jsme jej vůbec nevnímali a není divu. V těchto nádherných letech našeho života jsme cítili pouze vnitřní potřebu prozkoumat tento úžasný svět a využívali jsme k tomu každý přítomný okamžik. Ovšem postupem „Času“ jsme byly nuceni tohoto „Pána“ začít respektovat. Pro jednoho se „Čas“ stal něčím, čeho má nadbytek a pro druhého zase nedostatkovým zbožím. Ať je to tak či onak, vždy záleží pouze na nás samotných, jak s tímto fenoménem nakládáme.

Čtěte více


Načo som tu, aký zmysel má moja existencia, a aký zmysel má ľudstvo vôbec?

  • 10.06.2016
  • 0
  • 17
  • 345

Možno to znie pateticky, ale celý život som hľadala odpoveď na otázky: „Načo som tu, aký zmysel má moja existencia, a aký zmysel má ľudstvo vôbec?“ V knihách som nachádzala drobné úlomky odpovedí, ale čo je skutočný dôvod prečo sme tu, to som sa nikde nedočítala. No a potom som na internete „náhodou“ natrafila na informáciu o knihe Anastasie Novych Sensei zo Shambaly. Ani neviem čo ma viedlo k tomu, aby som ju objednala. Pri jej čítaní som mala pocit, akoby som sa nadýchla čerstvého vzduchu. Ešte stále som nevedela, o čo tu na tejto zemi vlastne kráča, ale niečo sa začalo diať. A samozrejme rozum s otázkami typu : „Môže to byť pravda? Naozaj existujú ľudia opísaní v knihe?“, tiež nezaháľal.

Čtěte více


Pravé Bohatství

  • 10.06.2016
  • 0
  • 14
  • 312

Když jsem byla malá, svět byl krásným a dobrodružným místem. Žila jsem intenzívně, běhala po lesích, připojovala se k neznámým lidem a povídala si s nimi. Každé ráno se těšila, co zase zajímavého objevím. Našel ten černý pavouk v jasmínovém keři před domem můj vzkaz v podobě kousku zeleného lístečku, který jsem mu vhodila do pavučiny, nebo ne? Budu se dnes moci brouzdat loužemi ve svých červených holinkách? A co tam dole u řeky? Co když v ní plavou zlaté ryby, co když najdu raka, drahokam, starodávnou minci, nebo třeba zahlédnu bobra? Navečer pak, příjemně unavená bohatými zážitky, jsem po malé modlitbičce k Andělu strážnému, usínala spokojená, s vyhlídkami na budoucí krásný den a nové objevy. Ještě dnes si vybavuji, jak jsem se cítila naplněná, spokojená, nadšená, obklopená láskou.

Čtěte více
Myšlenka dne

Se zdravými myšlenkami – zdravý duch a se zdravým duchem – zdravé tělo.


Kalendář událostí