Například: Dobré zprávy
Moc nebo Svoboda? Psychologické hry a manipulace v mezilidských vztazích - 19.11.2016  BRNO 10-17 hodin

Semináře vede kvalifikovaný psycholog Tatjana Zinčenko, doktorka psychiatrie, rehabilitační psychoterapeut, trenér, vedoucí Centra integračního vývoje, člen Profesionální Psychoterapeutické Ligy Evropské asociace psychoterapeutů. Tatjana Zinčenko má za sebou 15 let praktických zkušeností v oboru, a to 5 let v oboru psychiatrie a 10 let v oblasti psychoterapie. Má rovněž zkušenosti s prací v oblasti rodinné systémové terapie, transakční analýzy, dechové terapie a tanatoterapie.

Více informace naleznete na: www.facebook.com/PsychologieAllatRa - psychologické semináře 2015, dojmy a recenze účastníků.

Hrátky s mocí

Psychologické hry a manipulace ve společnosti a každodenním životě.

Popis:

Není žádným tajemstvím, že dnes existuje mnoho technik seberozvoje, zaměřených především na soutěživost s cílem dosažení úspěchu za každou cenu. Touha neustále kontrolovat situaci, ovládat a manipulovat ostatními lidmi, však vede k vyčerpání vlastních zdrojů energie a má nezvratně ničivé následky pro osobnost. Člověk, který usiluje ne o rovnocennou spolupráci a vzájemně přínosné vztahy, nýbrž o to, aby manipuloval a podřizoval si ostatní, aby zasahoval do jejich životů, riskuje pozbytí zásoby svých duševních sil na uměle zformulované cíle a motivy. Na semináři se bude hovořit o tom, že základní schopnost kontrolovat by měla být zaměřena především na sebe samého. Vítězství nad sebou samotným, svými negativními projevy, je totiž pro člověka zásadní. Skutečné sebezdokonalování člověka, podle všech náboženství a duchovních tradic světa, zahrnuje vývoj, v první řadě, duchovní podstaty a kontroly nad svým živočišným principem, se všemi jeho složkami. Hlavním cílem tohoto semináře je přesunout vektor pozornosti z touhy ovládat ostatní na rozvoj schopností ovládat sebe sama a rozvoj vlastního potenciálu při budování kvalitních vztahů s ostatními lidmi.

Cílová skupina: Manažeři, psychologové, sociologové, politologové,…všichni, kteří se zajímají o problematiku budování partnerství a spolupráce mezi lidmi.

Náplň semináře:

• Seznámení se s existencí dvou historických kultur (duchovní tvůrčí a konzumní společnosti).

• Jaké jsou hlavní taktiky síly pro vytvoření moci a kontroly pro aplikaci lidí ve vztazích s ostatními?

• Jak rozpoznat psychologické hry a manipulaci, jak se s nimi vypořádat a vytvořit si rovnocenné vztahy?

• Co získáme tím, že se zbavíme touhy po moci nad ostatními a kontrole okolí?

• Jak spolupracovat ve světě plném konkurence?

• Co je to psychologická hra "dramatický trojúhelník", proč je základem všech závislostí?

• Co můžeme udělat pro to, abychom se naučili svobodné tvůrčí komunikaci?

Účastníci těchto seminářů - psychologové, lékaři, učitelé, sociální pracovníci, studenti, lidé, jejichž povolání jsou spojena s komunikací a -budováním společenských vztahů, zaznamenávají velmi pozitivní výsledky praktické aplikace těchto poznatků.

Zážitkový psychologický seminář je určen nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti.

Místo konání: Masarykova univerzita v Brně, Komenského nám. 220/2, Brno

Kontaktní osoba pro registraci:
Eva Hronová
email: evahronova@email.cz
tel.: +420 608 325 030

Organizační poplatek: 550,- Kč
V ceně je také občerstvení po celou dobu konání semináře.

Těšíme se na vás.

Líbí se mi 11



Moc nebo Svoboda? Psychologické hry a manipulace v mezilidských vztazích - 19.11.2016 BRNO 10-17 hodin - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 11
Podobné články:



Zanechat komentář

Myšlenka dne

Život je příliš krátký, a proto musíme stihnout duchovní podstatu v našem srdci zvelebit.


Kalendář událostí